Kraljevina Srbija
Kraljevina Srbija
Kraljevina Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kraljevina Srbija

Sa verom u Boga, sloboda ili smrt
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Ideja za odbranu

Ići dole 
+3
jana
chola
Ivana
7 posters
AutorPoruka
Ivana
K. Srbija
K. Srbija
Ivana


Ženski
Broj poruka : 334
Godina : 35
Location : Apatin
Savez : K.Srbija
Koordinate : (21|-52)
Points : 0
Datum upisa : 14.10.2007

Ideja za odbranu Empty
PočaljiNaslov: Ideja za odbranu   Ideja za odbranu Icon_minitimePon Nov 05, 2007 2:53 am

Sinula mi je jedna zanimljiva ideja u vezi odbrane i pomoci svakome ko je zatrazi od saveza:

Svako ko ima Dvorac Heroja da napravi jednog od svoje najjace odbrambene jedinice(bar nas 60 ima u krilu i wingu) i da mu postavi poene sve na odbranu. Takvog heroja i jos 5 odbrambenih jedinica bi slali nekome ako mu zatreba pomoc. To nije veliki izdatak za svakog, ali puta 60 to je 360 vojnika od kojih je 60 specijalaca, a svaki je nekoliko puta jaci u odbrani od iste jedinice koja nije heroj. Poslati nekome takvu pomoc u tacno odredjeni sat i protivnik se ne bi lepo proveo. Sta mislite?
Nazad na vrh Ići dole
chola
K. Srbija
K. Srbija
chola


Muški
Broj poruka : 35
Godina : 42
Location : Banjaluka
Savez : Još 3 ispita :)
Points : 0
Datum upisa : 26.10.2007

Ideja za odbranu Empty
PočaljiNaslov: Re: Ideja za odbranu   Ideja za odbranu Icon_minitimePon Nov 05, 2007 11:01 am

heroji se salju samo tamo gdje je vec postavljena odbrana za koju branilac smatra da je dovoljna za predstojeci napad
heroj nebi trebalo da se salje u smrt, ipak je to vojska koja stice iskustvo a sa iskustvom postaje i skuplja
bolje je da se posalje tri puta vise jedinica nego da se heroj salje u sigurnu smrt Smile
meni je jedan pogino na ba serveru sa iskustvom stepen 5 pa sam dva dana skupljo resurse da ga ponovo aktiviram....
dakle mislim da je bolje heroje poslati samo tamo gdje vec postoji dobra odbrana, jer je to mjesto gdje heroj stice iskustvo
p.s.ako je vise heroja u jednom selu u toku nekog napada onda iskustvo dobijeno u tom napadu svi dijele na onoliko dijelova koliko je heroja u selu
Nazad na vrh Ići dole
jana
Poznati lik / Familiar guy
Poznati lik / Familiar guy



Ženski
Broj poruka : 59
Godina : 43
Savez : K.Cp6uja
Koordinate : (34/-50)
Points : 0
Datum upisa : 21.10.2007

Ideja za odbranu Empty
PočaljiNaslov: Re: Ideja za odbranu   Ideja za odbranu Icon_minitimeUto Nov 06, 2007 11:11 pm

Meni se ideja u principu svidja, mozda bez heroja ako nema svrhe, ali vreme je da krenemo u neke takticne odbrane. Ovo sto rade choli stvarno nema smisla.
Nazad na vrh Ići dole
Radovan
K. Srbija
K. Srbija
Radovan


Muški
Broj poruka : 357
Godina : 33
Location : Zrenjanin, Klek
Savez : K.Srbija
Koordinate : x 17 y-47
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

Ideja za odbranu Empty
PočaljiNaslov: Re: Ideja za odbranu   Ideja za odbranu Icon_minitimePon Nov 12, 2007 7:35 am

Evo jedne ideje... Dignete pijacu na veci level i kad vas neko napada, posaljete svu vojsku negde, a resurse zamenite za neke druge! Recimo da su vam resursi 3000 3000 3000 3000 a skloniste cuva oko 1500... Odete na pijacu i kupite drvo za gvozdje, glinu i hranu, pa glinu za drvo, gvozdje i hranu, onda gvozdje za drvo, glinu i hranu i hranu kupite za drvo, glinu i gvozdje! Naravno sve transakcije bi trebale da budu 1 prema 1 da nebi bili u minusu nekog resursa i ti trgovci trebaju da stignu posle napada! Ova ideja je poprilicno efikasna ako se koristi kada nemozete da sklonite resurse kod nekoga.
Nazad na vrh Ići dole
https://srbija.forummotion.com
Grim_rea
Gost




Ideja za odbranu Empty
PočaljiNaslov: Re: Ideja za odbranu   Ideja za odbranu Icon_minitimePon Nov 12, 2007 12:43 pm

Tesko je naci odgovarajuce ponude!!!
Ali vredi pokusati!
Nazad na vrh Ići dole
Ivana
K. Srbija
K. Srbija
Ivana


Ženski
Broj poruka : 334
Godina : 35
Location : Apatin
Savez : K.Srbija
Koordinate : (21|-52)
Points : 0
Datum upisa : 14.10.2007

Ideja za odbranu Empty
PočaljiNaslov: Re: Ideja za odbranu   Ideja za odbranu Icon_minitimePon Nov 12, 2007 1:11 pm

lakse je poslati nekome u komsiluku iz saveza pa da ti vrati cim mu stigne...
Nazad na vrh Ići dole
Grim_rea
Gost




Ideja za odbranu Empty
PočaljiNaslov: Re: Ideja za odbranu   Ideja za odbranu Icon_minitimePon Nov 12, 2007 9:42 pm

Ali po ''pravilu'' nesme da se salje vise od 1satne proizvodnje!
Nazad na vrh Ići dole
Belfegor
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Belfegor


Broj poruka : 189
Points : 0
Datum upisa : 18.10.2007

Ideja za odbranu Empty
PočaljiNaslov: Re: Ideja za odbranu   Ideja za odbranu Icon_minitimeSub Nov 17, 2007 12:43 am

ali ljudi, bar ja mislim. da je vreme da se konacno organizujemo, odbranu, napade, neku politiku saveza... da se zna ko moze da pomogne, da se zna ko moze da napadne, kome se obratiti za pomoc, pa hajde jednom da se dogovorimo. ovako mnogo sporo tece, ali mozemo da koristimo chatbox ili bilo sta drugo za chat i lepo i brzo iznesemo svoje predloge... samo se teba dogovoriti gde i kada
Nazad na vrh Ići dole
grunf21
K. Srbija
K. Srbija
grunf21


Muški
Broj poruka : 169
Godina : 48
Location : Zrenjanin
Savez : K.Cp6uja
Koordinate : -33 -7
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

Ideja za odbranu Empty
PočaljiNaslov: Re: Ideja za odbranu   Ideja za odbranu Icon_minitimeSub Nov 17, 2007 12:58 am

Da bilo bi lepo ali od 58 clanova saveza i 40-tak iz winga samo je njih 25 spremno da pomogne drugima, ako tako ostane onda ce samo tih 25 moci da ocekuje neku pomoc, ako neko nema vojsku zato sto je izgubio prilikom nekog napada onda to treba da kaze generalima kada traze brojno stanje ovako sa 25 `dobrovoljaca` tesko da cemo se odbraniti!!!
Nazad na vrh Ići dole
Belfegor
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Belfegor


Broj poruka : 189
Points : 0
Datum upisa : 18.10.2007

Ideja za odbranu Empty
PočaljiNaslov: Re: Ideja za odbranu   Ideja za odbranu Icon_minitimeSub Nov 17, 2007 1:05 am

pa treba postaviti minimalan broj vojske, bar za odbranu, nesto slicno sto si ti vec poslao da treba uciniti, ali da to bude obavezno, ko nema a moze, neka leti. ja sam taman napravio nesto jedinica, medjutim nisam bio aktivan i izgubio sam, sad pravim opet. primetio sam da dosta ljudi igra u svoju korist, a u stvari treba se prilagoditi saveza, pa nije vazno i ako si 1000+ ako pomazes, nadam se da sam bio razumljiv
Nazad na vrh Ići dole
grunf21
K. Srbija
K. Srbija
grunf21


Muški
Broj poruka : 169
Godina : 48
Location : Zrenjanin
Savez : K.Cp6uja
Koordinate : -33 -7
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

Ideja za odbranu Empty
PočaljiNaslov: Re: Ideja za odbranu   Ideja za odbranu Icon_minitimeSub Nov 17, 2007 1:12 am

10% ne moze nikome biti problem, ali ocigledno da ne zele svi da saradjuju, bilo je raznih odgovora, te moram da izgradim ovo pa ono...
Nazad na vrh Ići dole
Belfegor
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Belfegor


Broj poruka : 189
Points : 0
Datum upisa : 18.10.2007

Ideja za odbranu Empty
PočaljiNaslov: Re: Ideja za odbranu   Ideja za odbranu Icon_minitimeSub Nov 17, 2007 1:19 am

pa zato treba biti ostar, ispunjavas uslove - dobrodosao si , ne ispunjavas uslove - cao bato. nas savez je ionako (bar deo gde smo mi) okruzen neprijateljskim savezom empire, pa moramo biti slozni
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Aleksa


Muški
Broj poruka : 166
Godina : 36
Savez : K. Cp6uja
Koordinate : 2|-36
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

Ideja za odbranu Empty
PočaljiNaslov: Re: Ideja za odbranu   Ideja za odbranu Icon_minitimeSub Nov 17, 2007 3:26 pm

Ja sam za i tu sam da pomognem

Kako gledate 10% vojske da bude odbrana? Recimo meni je potrosnja zita 500/1000. Jel se gleda od ovih 1000 pa 10% da bude 100 odbrana ili od razlike?!
Nazad na vrh Ići dole
http://mr-cat.blogspot.com
Guest
Gost




Ideja za odbranu Empty
PočaljiNaslov: Re: Ideja za odbranu   Ideja za odbranu Icon_minitimeSub Nov 17, 2007 4:06 pm

hmmm... koliko sam ja skontao gleda se broj stanovnika... obzirom da imash 500 stanovnika... treba da imash najmaje 50-ak odbrambenih vojnika
Nazad na vrh Ići dole
grunf21
K. Srbija
K. Srbija
grunf21


Muški
Broj poruka : 169
Godina : 48
Location : Zrenjanin
Savez : K.Cp6uja
Koordinate : -33 -7
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

Ideja za odbranu Empty
PočaljiNaslov: Re: Ideja za odbranu   Ideja za odbranu Icon_minitimeSub Nov 17, 2007 4:55 pm

Da minimum 10 % mada ko se oseca sposobnim moze poslati i vise.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ideja za odbranu Empty
PočaljiNaslov: Re: Ideja za odbranu   Ideja za odbranu Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ideja za odbranu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» business
» Spada i u napad i u odbranu...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kraljevina Srbija :: Kraljevina Srbija :: Odbrana / Defence-
Skoči na: