Kraljevina Srbija
Kraljevina Srbija
Kraljevina Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kraljevina Srbija

Sa verom u Boga, sloboda ili smrt
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 business

Ići dole 
+4
Sherif_Gile
Radovan
makjova
srkeboy
8 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
srkeboy
Novi lik / The new guy
Novi lik / The new guy



Broj poruka : 8
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

business Empty
PočaljiNaslov: business   business Icon_minitimeČet Okt 11, 2007 4:41 pm

Jel iko za razmijenu sirovina sa mnom?
Nemam puno za razmijenu ali bas zbog toga koci me u razvijanju sela.
Nazad na vrh Ići dole
makjova
K. Srbija
K. Srbija
makjova


Muški
Broj poruka : 137
Godina : 54
Location : Zrenjanin
Savez : inzenjer
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

business Empty
PočaljiNaslov: Dobra ideja   business Icon_minitimeČet Okt 11, 2007 8:53 pm

Resursi su promenjiva kategorija mozda s enajbolje mozemo razumeti ako vidimo ko ima kakve prilive resursa satnu proizvodnj i sta treba da razvija (izgradi), odnosno koliko to kosta jer onda mozemo da utvrdimo kako da mu pomognemo i sta da razmenjujemo od koga da dobijes glinu, a od koga zito ili kome da posaljes drva a kome gvozdje.

moja trenutna proizvodnja je
43 43 35 19 (polja nivoa 2 2 2 2 3 3)
Nazad na vrh Ići dole
Radovan
K. Srbija
K. Srbija
Radovan


Muški
Broj poruka : 357
Godina : 33
Location : Zrenjanin, Klek
Savez : K.Srbija
Koordinate : x 17 y-47
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

business Empty
PočaljiNaslov: Resursi   business Icon_minitimeČet Okt 11, 2007 8:57 pm

Ovako, meni je proizvodnja na 99 88 88 49
Rado cu da pomognem svima sa resursima ali ako mogu!


Poslednji izmenio dana Čet Okt 11, 2007 10:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://srbija.forummotion.com
makjova
K. Srbija
K. Srbija
makjova


Muški
Broj poruka : 137
Godina : 54
Location : Zrenjanin
Savez : inzenjer
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

business Empty
PočaljiNaslov: Postoji li mogucnost da negde izdavjamo deo resursa   business Icon_minitimeČet Okt 11, 2007 9:06 pm

Postoji li mogucnost da nekog zaduzimo da prikuplja neku kolicinu resursa od svih clanova saveza i da rasporedjuje onima kojima je najpotrebnije? Na primer, da izdvajamo satnu proizvodnju jednom dnevno ili u dva dana, a da se za koriscenje sredstava otvori topik na forumu na kome bi nas EKONOM onaj koga zaduzimo da cuva nasa blaga i rasporedjuje ih mogao da nam prikazuje s cim terenutnio raspolazemo i kome je i zasto dodelio sredstva.
BUKVALNO DA SE IZ TOG FONDA KREDITIRAJU CLANOVI SAVEZA NA NACIN DA SE ZNA KADA CE I KAKO VRATIT DOBIJENO UVECAVAJUCI TAKO RESURSE ZA RASPODELU. PRIMERA RADI, NEKO DOBIJE PO 200 JEDINICA OD SVAKOG RESURSA DA PODIGNE PROIZVODNJU GLINE NA 4 NIVO CIME CE IMATI PRIRASTAJ OD 7 JEDINICA IMA PRAVO NA 4 A 3 SATNO OSTAJU SAVEZU S TIM STO SALJE PERIODICNO EKONOMU PRIMERA RADI POSLE 100 SATI 300 JEDINICA. ZA TU JEDNOKRATNU POMOC SAVEZ CE IMATI TRAJNU KORIST A I ON TAKODJE JER BEZ OVE POMOCI NIKADA SE NE BI RAZVIO NA NIVO NA KOME JE U PLUSU 4 JEDINICE SATNO.

Ovo moze da bude jako dobro samo ako se dobro organizujemo i ako imao poverenje u EKONOMA i njegovo postenje.
Nazad na vrh Ići dole
Sherif_Gile
Poznati lik / Familiar guy
Poznati lik / Familiar guy
Sherif_Gile


Muški
Broj poruka : 38
Godina : 36
Location : Niš
Savez : K.Cp6uja
Koordinate : (-14|39)
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

business Empty
PočaljiNaslov: Re: business   business Icon_minitimeČet Okt 11, 2007 10:34 pm

Može da bude gadno ako neka vojska upadne u selo tog lika kod kog su svi resursi i opljačka ga
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/gile_sherif
Aleksa
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Aleksa


Muški
Broj poruka : 166
Godina : 36
Savez : K. Cp6uja
Koordinate : 2|-36
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

business Empty
PočaljiNaslov: Re: business   business Icon_minitimeČet Okt 11, 2007 10:49 pm

Gadno ce da bude ako EKONOM bude napadnut i ode mast u propast

Bolje da ima poseban topik o razmeni! Pa neko napise treba mi 1000 drva, pa ko se nadje da mu pomogne, napise odmah da je poslao Wink
Mada ovo moze da se zloupotrebljava... ali nadam se da su svi posteni u savezu Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://mr-cat.blogspot.com
makjova
K. Srbija
K. Srbija
makjova


Muški
Broj poruka : 137
Godina : 54
Location : Zrenjanin
Savez : inzenjer
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

business Empty
PočaljiNaslov: Obojica ste delimicno u pravu   business Icon_minitimeČet Okt 11, 2007 11:38 pm

Tacno je da rizik postoji ali samo ako neko provali kada stizu resursi i bas tad napadnu ili ako se napad odvija dok pristizu resursi, ali ekonom ne bi zadrzavao resurse kod sebe vec bi ih odmah slao tamo gde su najpotrebniji a do te ideje dolazi na forumu bas kao sto je Aleksa i predlozio.

Tako nekako bi moglo da funkcionise jer niko ne moze da u jednom momentu skupi toliko resursa koliko nas dvadesetak moze da posalje na jedno mesto, bitno je gde bi se to skupilo da odmah bude prosledjeno tamo gde je najpotrebnije.

A za zloupotrebe ste u pravu, zato i postojimo kao savez i treba da jacamo poverenje medju sobom a to mozemo postici samo boljim informisanjem, poceli smo na forumu i treb da nastavimo. sto vise informacija o sebi budemo iznosili to ce mogucnost zlupotrebe biti manja.
Nazad na vrh Ići dole
Grim_rea
Gost




business Empty
PočaljiNaslov: Nisu svi uvek na netu.   business Icon_minitimeČet Okt 11, 2007 11:42 pm

Mozda on ne bude na netu u toku napada. I sta onada. Sacekajte da se mi malo razvijemo pa onog koga napadaju najmanje nazovemo EKONOMIST. afro afro afro
Nazad na vrh Ići dole
makjova
K. Srbija
K. Srbija
makjova


Muški
Broj poruka : 137
Godina : 54
Location : Zrenjanin
Savez : inzenjer
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

business Empty
PočaljiNaslov: Ovo se zove brajmstorming   business Icon_minitimeČet Okt 11, 2007 11:50 pm

Kako smo krenuli ovo ce jos da se iskristalise u dobru ideju za kreditiranje unutar saveza. pametan zakljucak o problemima prisutnosti na netu, to jeste jedan od rizika, predlog da se malo saceka nije los kao ni ideja da ekonomista bude najmanje napadan lik. do tad moze funkcinisati neka modifikacija Aleksinog preloga.

Ova grupna razmisljanja u timskom radu popularno se nazivaju brejn storming ili oluja mozgova, mnostvo ideja i brzo usavrsavanje kroz kritike predloga i analize sa predlogom usavrsavanja i stalnim unapredjenjima do konacne verzije.
Nazad na vrh Ići dole
Grim_rea
Gost




business Empty
PočaljiNaslov: ???   business Icon_minitimeČet Okt 11, 2007 11:55 pm

Kada bi imalo vise ucestvalih clanova na forumu bilo bi lakse usavrsiti tehniku. A sto se tice najmanje napadatog lika, on uglavnom treba da bude tak koji napada i koj ima mnogo populacije i vojiske. Isto tako treba da bude redovan igrac.


Poslednji put izmenio dana Pet Okt 12, 2007 5:53 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
grom
Gost




business Empty
PočaljiNaslov: Re: business   business Icon_minitimePet Okt 12, 2007 12:30 pm

Za EKONOMA bi trebalo da bude postavljen onaj koji ima najveci nivo sklonista, i gradskog bedema... Kao i da ima zastitu od svih u savezu kao i posebno u profilu da se naglasi da ga je gadno nagrabusio onaj ko se usudi da napadne, a ako napadne onda momentalno svi iz saveza sa kojom god vojskom da poseduju napadaju krelca bez razmisljanja.

Takodje i EKONOMU bi trebalo redovno slati pojacanja, u slucaju napada...
Nazad na vrh Ići dole
grom
Gost




business Empty
PočaljiNaslov: Re: business   business Icon_minitimePet Okt 12, 2007 12:34 pm

A i u vezi EKONOMA, trebalo bi da budu postavljena pravila koriscenja resursa... Posto su svi resursi kod ekonoma, a i on sam treba da se razvija, pa da ne bi bilo da se ekonom razvije uz pomoc svih resursa pa kad zatreba nekom da isti kaze da ih je potrosio ili da ih nema vise...
Kao i po mom misljenju Ekonom bi trebao samo da razvija odbrambenu taktiku...
Nazad na vrh Ići dole
Grim_rea
Gost




business Empty
PočaljiNaslov: Re: business   business Icon_minitimePet Okt 12, 2007 5:54 pm

Ma do ekonomista ima mnogo bolje da se mi okrenemo drugim temama.
Nazad na vrh Ići dole
srkeboy
Novi lik / The new guy
Novi lik / The new guy



Broj poruka : 8
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

business Empty
PočaljiNaslov: Re: business   business Icon_minitimeSub Okt 13, 2007 12:17 am

makjova ::
Postoji li mogucnost da nekog zaduzimo da prikuplja neku kolicinu resursa od svih clanova saveza i da rasporedjuje onima kojima je najpotrebnije? Na primer, da izdvajamo satnu proizvodnju jednom dnevno ili u dva dana, a da se za koriscenje sredstava otvori topik na forumu na kome bi nas EKONOM onaj koga zaduzimo da cuva nasa blaga i rasporedjuje ih mogao da nam prikazuje s cim terenutnio raspolazemo i kome je i zasto dodelio sredstva.
BUKVALNO DA SE IZ TOG FONDA KREDITIRAJU CLANOVI SAVEZA NA NACIN DA SE ZNA KADA CE I KAKO VRATIT DOBIJENO UVECAVAJUCI TAKO RESURSE ZA RASPODELU. PRIMERA RADI, NEKO DOBIJE PO 200 JEDINICA OD SVAKOG RESURSA DA PODIGNE PROIZVODNJU GLINE NA 4 NIVO CIME CE IMATI PRIRASTAJ OD 7 JEDINICA IMA PRAVO NA 4 A 3 SATNO OSTAJU SAVEZU S TIM STO SALJE PERIODICNO EKONOMU PRIMERA RADI POSLE 100 SATI 300 JEDINICA. ZA TU JEDNOKRATNU POMOC SAVEZ CE IMATI TRAJNU KORIST A I ON TAKODJE JER BEZ OVE POMOCI NIKADA SE NE BI RAZVIO NA NIVO NA KOME JE U PLUSU 4 JEDINICE SATNO.

Ovo moze da bude jako dobro samo ako se dobro organizujemo i ako imao poverenje u EKONOMA i njegovo postenje.

haha ovo me podsjeca na komunizam,nego bilo kako bilo,uvjek nekom nesto treba,bilo mu na 5 levelu ili nekom ko je na 2.Nema pravila.Najbolje da se otvori forum ko sta ima viska pa nek ponudi ili obratno,da se skrate muke a ujedno da se zna kome je sta potrebno.
Nazad na vrh Ići dole
N E M A
Gost




business Empty
PočaljiNaslov: Re: business   business Icon_minitimeSub Okt 13, 2007 1:47 am

jedan vrlo jednostavan predlog, ko ima viska resursa neka napravi pijacu. prvi put da cujem ovakve nembuloze EKONOMISTA, FOND.... igrajte igru, kakva crna pomoc u resursima, to moze samo da se prosiri ambasada, jos je rano pricati o bilo cemu, dizite proizvodnju resursa kad dodje vreme da se mora nekom pomagati to ce biti samo vojnom silom
nemojte da zurite ova se igra igra dugo!!!
Nazad na vrh Ići dole
Grim_rea
Gost




business Empty
PočaljiNaslov: Re: business   business Icon_minitimeSub Okt 13, 2007 4:23 pm

Po pitanju resursa, kada udjes u pijacu i stavis sta nudis i trazist samo stavite da trgovinu ogranicite na savez pa ce neko da vam pomogne.
Nazad na vrh Ići dole
grunf21
K. Srbija
K. Srbija
grunf21


Muški
Broj poruka : 169
Godina : 48
Location : Zrenjanin
Savez : K.Cp6uja
Koordinate : -33 -7
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

business Empty
PočaljiNaslov: Re: business   business Icon_minitimeSub Okt 13, 2007 4:31 pm

Sve je to lepo, ali da vas pitam ako tog ekonoma napadne najjaci igrac na serveru, koji je u najjacem savezu???
E onda smo prvo izgubili resurse koji su bili kod ekonoma a posle i vojsku koju smo bez razmisljanja svi poslali na njega!!! Kada se budete razvili dovoljno shvaticete koliko vam onda takve ideje nece nista znaciti, shvatite da ovde postoje katapulti sa kojima te neko moze vratiti na pocetak u nekoliko napada a tog ekonoma bi lako otkrili, svako moze traziti na forumu pomoc, i ja sam slao na nekoliko adresa i jos saljem ali nemojte sav trud usmeriti u pogresnom pravcu jer ce biti bas kao u komunizmu, ako ta opcija `pukne` , pukli smo i mi sa nom jer smo sve u nju ulozili a ispostavilo se da je utopija , a drugu nemamo.
Nazad na vrh Ići dole
Grim_rea
Gost




business Empty
PočaljiNaslov: Re: business   business Icon_minitimeSub Okt 13, 2007 4:33 pm

Ma ekonomist i nije neka zamisao. Dok ne ojacamo najbolje da mi drzimo resurse svako kod sebe jer ako imamo svugde po malo ne mogu sve da uzmu.
Nazad na vrh Ići dole
Radovan
K. Srbija
K. Srbija
Radovan


Muški
Broj poruka : 357
Godina : 33
Location : Zrenjanin, Klek
Savez : K.Srbija
Koordinate : x 17 y-47
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

business Empty
PočaljiNaslov: Re: business   business Icon_minitimeNed Okt 14, 2007 5:12 am

Ja imam neku drugu ideju! npr. da svaki dan svi clanovi posalju resurse kod jedne osobe na koju je red da se posalje! Tipa, danas svi saljemo grunfu pola satne proizvodnje, sutra svi saljemo makjovu isto tako, prekosutra svi aleksi itd... Ovako bi bilo bolje jer ne bi trebalo da se puno mozga, a svakome je cak i mala ekonomska pomoc dobrodosla! Samo moramo da se dogovorimo kome, koliko, kada i gde da se salje! Ali ipak onda treba da prodje 33 dana dok se okrene krug na pocetak! Ali mogli bi smo jos i recimo npr. danas svi saljemo pola satne proizdnje grunfu a drugu polovinu makjovu! Sutra svi aleksi i grimu i tako u krug! Po meni je ovo dobar plan, ali trazi puno timskog rada i jedino moze da uspe ako se svi slozimo! Sta mislite? Jer bi moglo ovo da prodje???
business 502822 business 502822
Nazad na vrh Ići dole
https://srbija.forummotion.com
grunf21
K. Srbija
K. Srbija
grunf21


Muški
Broj poruka : 169
Godina : 48
Location : Zrenjanin
Savez : K.Cp6uja
Koordinate : -33 -7
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

business Empty
PočaljiNaslov: Re: business   business Icon_minitimeNed Okt 14, 2007 11:38 am

Da ako bi svaki primaoc imao dovoljno veliko skladiste i silos da moze da ih primi. To bi bilo dobro za slabije clanove, jer meni sa satnom proizvodnjom 400 ne znaci kad mi neko posalje pola svoje satne proizvodnje od 60 ali njemu od mene mnogo znaci samo je pitanje koliko skladiste i silos ima i koliko te pomoci moze da prihvati.
Nazad na vrh Ići dole
Grim_rea
Gost




business Empty
PočaljiNaslov: Re: business   business Icon_minitimeNed Okt 14, 2007 12:41 pm

grunf21 ::
Da ako bi svaki primaoc imao dovoljno veliko skladiste i silos da moze da ih primi. To bi bilo dobro za slabije clanove, jer meni sa satnom proizvodnjom 400 ne znaci kad mi neko posalje pola svoje satne proizvodnje od 60 ali njemu od mene mnogo znaci samo je pitanje koliko skladiste i silos ima i koliko te pomoci moze da prihvati.
Istina kada bi svi slali po polovinu satne proizvodnje kod nekih bi to bilo 20 a kod nekih 200resursa. Bolje je da nap. Samo igraci sa manje od 100populacije dobijaju od jacih, resurse (po 20-30 od svakog jaceg je dovoljno a za njga to nije nista) , jer ovim jacim nista ne vredi ako mu posaljem 20 od svakog resursa. Tj. nas min nas 20 bi dalo malo resursa jer je nasa polusatna proizvodnja mala.
Nazad na vrh Ići dole
makjova
K. Srbija
K. Srbija
makjova


Muški
Broj poruka : 137
Godina : 54
Location : Zrenjanin
Savez : inzenjer
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

business Empty
PočaljiNaslov: I velikima bi vredelo veruj mi   business Icon_minitimeNed Okt 14, 2007 3:36 pm

Vodim grad kirby-graf Radovana stajica iz ZR dok on igra TW i njegova pozicija je negde oko 120 mesta a grad mu ima oko 320 stanovnika, sada mora da dize runike sa 8 na 10 nivo da bi mogao da pravi ciglanu, livnicu i pilanu, sada mu trebaju hiljade od svakog resursa za sledeci nivo a ima satni priliv 330 po resusrsu izuzev zitarica gde zbog vojske i populacije nije lako izraziti koliko stvarno proizvodi u plusu je oko 50. Eto pa izracunajte za 6 nivoa djuture koliko dana mu treba da sakupi resusrse, a sve drugo mu stoji dvorac 6 nivo, dom heroja 5, centar14, ambasada 3 itd. Kad ti stigne na gomili vredi itekako i bogatima, jer 20puta po 30 je 600 pa od svakog resusrsa to mu je dvocasovna proizvodnja, dobio je dva sata prednosti, ali gledaj to i obrnuto... Da bi jednom u mesec dana dobio takvo pojacanje, on treba da izdvoji mesecno 4500 jedinica svakog resursa, MASHALA! odnos mu je 10:1 ko mu je kriv sto je jaci...
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Aleksa


Muški
Broj poruka : 166
Godina : 36
Savez : K. Cp6uja
Koordinate : 2|-36
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

business Empty
PočaljiNaslov: Re: business   business Icon_minitimeNed Okt 14, 2007 7:10 pm

Nije losa ideja da saljemo resurse slabijima kao bi se razvili brze.
Recimo trenutno ima 13 igraca kojima je populacija manja od 100! Ne bi bilo lose da ostali njima posalju resurse kako bi se brze izgradili! Ali pod uslovom da oni imaju dovoljno veliko skladiste kako bi iste te resurse mogli da prime! I tako svi se razviju da imaju preko 100 populacije... onda idemo na 150, pa 200 i tako sve vise, ali za ovo je potreban timski rad, i obaveza da svi budu registrovani na forum Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://mr-cat.blogspot.com
grunf21
K. Srbija
K. Srbija
grunf21


Muški
Broj poruka : 169
Godina : 48
Location : Zrenjanin
Savez : K.Cp6uja
Koordinate : -33 -7
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

business Empty
PočaljiNaslov: Re: business   business Icon_minitimeNed Okt 14, 2007 9:16 pm

makjova ::
Vodim grad kirby-graf Radovana stajica iz ZR dok on igra TW i njegova pozicija je negde oko 120 mesta a grad mu ima oko 320 stanovnika, sada mora da dize runike sa 8 na 10 nivo da bi mogao da pravi ciglanu, livnicu i pilanu, sada mu trebaju hiljade od svakog resursa za sledeci nivo a ima satni priliv 330 po resusrsu izuzev zitarica gde zbog vojske i populacije nije lako izraziti koliko stvarno proizvodi u plusu je oko 50. Eto pa izracunajte za 6 nivoa djuture koliko dana mu treba da sakupi resusrse, a sve drugo mu stoji dvorac 6 nivo, dom heroja 5, centar14, ambasada 3 itd. Kad ti stigne na gomili vredi itekako i bogatima, jer 20puta po 30 je 600 pa od svakog resusrsa to mu je dvocasovna proizvodnja, dobio je dva sata prednosti, ali gledaj to i obrnuto... Da bi jednom u mesec dana dobio takvo pojacanje, on treba da izdvoji mesecno 4500 jedinica svakog resursa, MASHALA! odnos mu je 10:1 ko mu je kriv sto je jaci...
E sad da te pitam, ako okrenemo stvari naopacke, znaci on bi za svu tu pomoc podigao jednu gradjevinu na sledeci nivo, znaci povecao populaciju za 1-3, a sta bi sa tim novcem sve mogli da sagrade slabiji igraci i koliko populacije bi mogli da podignu, znaci kirby moze da prima pomoc od nekog ko ima 1000 populacije ali mi takvog nemamo, ne samo on vec i ja i ostali jaci igraci (mislim jaci u savezu), mozemo samo da pomognemo ali da angazujemo ceo savez da salje toliko pomoci samo za nas jedan level, mislim da ne vredi toliko, trebabi stvarno dobar razlog za toliko angazovanje. Sa druge strane meni ili njemu nije problem da nekom slabijem posaljemo satnu proizvodnju a to slabijem igracu mnogo znaci.
Nazad na vrh Ići dole
Grim_rea
Gost




business Empty
PočaljiNaslov: !!!   business Icon_minitimeNed Okt 14, 2007 10:21 pm

Kad se slabiji igraci razviju(kad predju preko 100pop.) i imaju vecu proizvodnju mozemo da se svi medjusobno pomazemo. I em smo povecali poziciju saveza + smo dobili jace igrace sa vecom satnom proizvodnjom koji kao takvi mogu da pomazu onima sa pop.200. Ja bih da se ovaj sistem primeni. Meni je potrebno samo 200od svakog resursa i to da svako od vas jacih da po desetinu ako ne i manji deo proizvodnje. A ja tim resursima nap. povecam svoju satnu proizvodnju. To ti je kao kredit, uzmes jedno napravis tri vratis to jedno i na dobitku si za dva.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





business Empty
PočaljiNaslov: Re: business   business Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
business
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kraljevina Srbija :: Kraljevina Srbija :: Sve ostalo u vezi Traviana i nasega Saveza / All other things about Travian and our Alliance-
Skoči na: