Kraljevina Srbija
Kraljevina Srbija
Kraljevina Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kraljevina Srbija

Sa verom u Boga, sloboda ili smrt
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Odbrana na pocetku igre

Ići dole 
+6
Belfegor
Sherif_Gile
CBeTA
grunf21
Aleksa
makjova
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
makjova
K. Srbija
K. Srbija
makjova


Muški
Broj poruka : 137
Godina : 54
Location : Zrenjanin
Savez : inzenjer
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeČet Okt 11, 2007 2:05 pm

Krenuli smo dobro i sad je vazno da ocuvamo resurse i razvijamo sela. Grunf21 je poslao dopis clanovima saveza kako da se branimo, ovde mozete dati svoje predloge na tu temu.
Nazad na vrh Ići dole
makjova
K. Srbija
K. Srbija
makjova


Muški
Broj poruka : 137
Godina : 54
Location : Zrenjanin
Savez : inzenjer
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: grunfov savet   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeČet Okt 11, 2007 2:05 pm

Vodjen idejom da je dobra odbrana i postepeno plansko razvijanje sela, za pocetnika kljuc pobede u ovoj igri.....
dajem par smernica za sve igrace, nove ili stare, na osnovu mojih iskustava i iskustava drugih igraca , kako bi sprecili farmanje nasih clanova dok ne ojacamo i ne razvijemo se da mozemo da uzvratimo punom snagom:

1. NADJI SITERA!!!
kada nisu u mogucnosti da proveris acc, nadji nekoga ko ce mjesto tebe razvijati tvoje selo i planski trositi resurse, dok se ne vratis u igru

2. NAJMANJE DVA PUTA DNEVNO POGLEDAJ ACC!!!
da vidis sta se desava sa tvojim selom i koja su desavanja u alijansi

3. RAZVIJAJ SKLONISTE ILI SKLADISTE, RAZVIJAJ RESURSE, RAZVIJAJ OGRADU ILI BEDEM, TRGUJ NA PIJACI!!!
sto ti je veci priliv resursa, to ces se bolje razvijati.... za to napravi dobru podlogu za priliv resursa....razvijaj ih!!!
napravi skloniste, digni ga na lvl10, otvori ce ti se opcija da pravis jos sklonista, napravi jos jedno ili dva na lvl10....tako ces imati vise sakrivenih i sacuvanih resursa....
napravi pijacu....visak resursa koje imas prodaj, kupi ono sto ti treba i potrosi ih na svoj razvoj
ogradu/bedem/zid razvijaj kada god ti se ukaze prilika, jer ti daje bonus u odbrani....kada budes na udaru neke alijanse, bedem ce podici nivo odbrane tvojih vojnika i pojacanje koje ces dobiti, nanece vecu stetu protivniku!!!
silos i skladiste razvijaj da ako ti zatreba resursa, mozes primiti od saveznika!!!!

4. VOJSKU PRAVI TEK KADA TI RESURSI BUDU PREKO 200 I NAPADAJ SAMO SLABIJE DUPLO OD SEBE, IZBJEGAVAJ GALE ZBOG ZAMKI!!

6. VOJSKU NE DRZI U SELU,AKO JE IMAS MALO, POSALJI JE U FARMANJE DOK SI ODSUTAN, AKO TREBA I 10 SATI DO NEPRIJATELJA!!!

7. REGISTRUJ SE NA FORUMU I OBAVEZNO CITAJ POSTOVE I INFORMISI SE STA SE DESAVA!!!

8. NE NAPADAJTE ALIJANSE KOJE SU JACE OD NAS!!!

molim clanove, ako imaju sta da dodaju na ovo, neka napisu komentar...
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Aleksa


Muški
Broj poruka : 166
Godina : 36
Savez : K. Cp6uja
Koordinate : 2|-36
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeČet Okt 11, 2007 2:55 pm

Ja primenjujem ovu taktiku koja je bas ovde iznesena...
Znaci imam jedno skloniste na nivou 10 i sad sam poceo da pravim drugo... i nikad nemam vise od 1500 od svakog resursa, tako da i ako me neko napadne nece imati sta da nosi! Poceo sam i zid da razvijam sto mislim da je jako vazno Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://mr-cat.blogspot.com
grunf21
K. Srbija
K. Srbija
grunf21


Muški
Broj poruka : 169
Godina : 48
Location : Zrenjanin
Savez : K.Cp6uja
Koordinate : -33 -7
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeČet Okt 11, 2007 11:50 pm

meni se cini da su resursi najbitniji, jer kad imas dovoljnu proizvodnju sve ostalo ces lako
Nazad na vrh Ići dole
Guest
Gost




Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimePet Okt 12, 2007 3:02 am

ne valja ni malo imati resursa
Nazad na vrh Ići dole
CBeTA
Novi lik / The new guy
Novi lik / The new guy
CBeTA


Muški
Broj poruka : 14
Godina : 31
Location : tu i tamo...
Savez : samo skola
Koordinate : ima ga...
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimePet Okt 12, 2007 9:52 am

sklonista su zakon... to najbolje cuva resse...cak i kada napadaju teutonci...odlicno posluzi
Nazad na vrh Ići dole
http://spam4life.yoo7.com
grom
Gost




Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimePet Okt 12, 2007 12:24 pm

Skloniste min. nivo 10, pa onda ispocetka ponovo skloniste...
A u medjuvremenu razvijati resurse... Kasnije je lako praviti vojsku
Nazad na vrh Ići dole
Grim_rea
Gost




Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimePet Okt 12, 2007 5:41 pm

SLAZEM SE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bez sklonista bi mi, slabi caskom ostali na 10 populacije. affraid


Poslednji izmenio dana Sub Okt 13, 2007 4:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
davidsrb
Gost




Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeSub Okt 13, 2007 4:34 pm

Naravno, bez skonista se ne moze, zato i najvise ulazem u njega i zidine.
Nazad na vrh Ići dole
Sherif_Gile
Poznati lik / Familiar guy
Poznati lik / Familiar guy
Sherif_Gile


Muški
Broj poruka : 38
Godina : 36
Location : Niš
Savez : K.Cp6uja
Koordinate : (-14|39)
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeNed Okt 14, 2007 3:12 am

Ja uvek ostavljam nešto vojske u selu, onda dodje neko opljačka po 300-400 od svih resursa i pogine mu 7-8 vojnika i veća mu šteta nego korist pa se više ne vraća Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/gile_sherif
Belfegor
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Belfegor


Broj poruka : 189
Points : 0
Datum upisa : 18.10.2007

Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimePet Okt 19, 2007 12:51 am

imam dva skolinsta od po 1000, i sad krecem na trece. resursi dobro stoje, 148drveta, 122 glina, 120gvozdje, 85zito i radim da to poboljsam. vojsku mozda i necu praviti ako mi ne bude trebala. ali zato imam rezidenciju nivo 6 i uskoro ce da ide na 7lvl. i da glavna zgada sto veci level to bolje zbog brze gradnje. i jos jedna stvar, izgladite sve rudnike lvl 1 pa ih tek onda levelujete dalje, jer ce vas put ka vrhu biti brzi, npr rudnik gvozdja lvl1 daje 3 stanovnika vise
Nazad na vrh Ići dole
Guest
Gost




Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimePet Okt 19, 2007 3:51 am

a kako se sklanja vojska i gde?
i kolika je vajda ovog zastitnog zida?
Nazad na vrh Ići dole
Radovan
K. Srbija
K. Srbija
Radovan


Muški
Broj poruka : 357
Godina : 33
Location : Zrenjanin, Klek
Savez : K.Srbija
Koordinate : x 17 y-47
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimePet Okt 19, 2007 3:59 am

Ma posaljes je nekome na pojacanje ili u napad nekoga na drugom delu mape!
Zid ti povecava zbir odbrambenih poena koje cini tvoja vojska za odredjeni % koji zavisi od stepena na kom je zid!
Nazad na vrh Ići dole
https://srbija.forummotion.com
gizmo
Gost




Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeSub Okt 20, 2007 12:30 pm

Na .ba serveru sam i ja ovako poceo.ovde sam poceo drugacije. teutonac sam i vojska je jeftina i laka za odrzavanje.pokazem zube svima u okolini i niko me ne dira hehe. sad se pocinjem razvijati i farmati i imam 60 batinara na 80 stanovnika.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana
K. Srbija
K. Srbija
Ivana


Ženski
Broj poruka : 334
Godina : 35
Location : Apatin
Savez : K.Srbija
Koordinate : (21|-52)
Points : 0
Datum upisa : 14.10.2007

Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeSub Okt 20, 2007 2:21 pm

Koliko tih 60 batinara trose hrane na sat?
Nazad na vrh Ići dole
Radovan
K. Srbija
K. Srbija
Radovan


Muški
Broj poruka : 357
Godina : 33
Location : Zrenjanin, Klek
Savez : K.Srbija
Koordinate : x 17 y-47
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeSub Okt 20, 2007 4:52 pm

Sva pesadija trosi minimalno! A to je -1 hrane na sat, sem teutonskog izvidjaca koji spada u pesadiju, a on trosi 2 hrene na sat!
Nazad na vrh Ići dole
https://srbija.forummotion.com
grunf21
K. Srbija
K. Srbija
grunf21


Muški
Broj poruka : 169
Godina : 48
Location : Zrenjanin
Savez : K.Cp6uja
Koordinate : -33 -7
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeSub Okt 20, 2007 4:58 pm

gizmo ::
Na .ba serveru sam i ja ovako poceo.ovde sam poceo drugacije. teutonac sam i vojska je jeftina i laka za odrzavanje.pokazem zube svima u okolini i niko me ne dira hehe. sad se pocinjem razvijati i farmati i imam 60 batinara na 80 stanovnika.
Ja obrnuto, tamo sam teutonac i pljackao sam sve zivo, u jednom momentu je bio raj oko mene, sve sam ih pljackeo i za par dana sa 70 otisao na 250 stanovnika, sad sam se i tamo umorio od pljacke, tj. podigao resurse pa me mrai vise.
Ovde nikad nikog nisam napao, igram sa galima, zato sam i defanzivan, skoro mi je ambasada na maximumu i onda cu se dalje razvijati ali opet defanzivno.
Nazad na vrh Ići dole
Belfegor
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Belfegor


Broj poruka : 189
Points : 0
Datum upisa : 18.10.2007

Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeSub Okt 20, 2007 11:04 pm

moja greska je sto sto sam izabrao pogresno za svoj nacin igre, nisam do sada nikad igrao travian, mada mi i nije lose
Nazad na vrh Ići dole
gizmo
Gost




Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeSub Okt 20, 2007 11:24 pm

@grunf21 - ovo sto sam sad uradio bilo je riskantno,dovoljno da se jednom nasuces i gotovo.imao sam srece sa Crazy Horse-om,jer je imao samo klopke,ali sam ih na vrijeme oslobodio. (i usput dosao na
117 mjesto napadaca - roknuo mu heroja, i nesto vojske.) A fino sam mu rekao da mi pusti vojsku,hihihhi.
Nazad na vrh Ići dole
Grim_rea
Gost




Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeUto Okt 23, 2007 10:52 pm

Jos jedna odbrambena gradjevina moze da bude i pijaca!
Oni koji sva tri sklonista povecaju na lv.10 a jos uvek ih neko napada i ako im je proizvodnja velika evo resenja. Unapredite pijacu na veliki lv. i pre nego se izlogujete stavite skoro sve resurse na ponudi ali napravite neprihvatljivu ponudu nap. 500drva za 1000zita i ko ce jos to da prihvati??? A kad se ulogijete eto resursa ponovo. Ja mislim da je najduza moguca ponuda 8sati, neka me neko ispravi ako gresim!!!
Nazad na vrh Ići dole
Belfegor
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Bronzani Vitez / Bronze Knight
Belfegor


Broj poruka : 189
Points : 0
Datum upisa : 18.10.2007

Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeUto Okt 23, 2007 11:08 pm

jako dobra ideja, a bilo bi jos zesce da neko prihvati tu ponudu:-)
Nazad na vrh Ići dole
Radovan
K. Srbija
K. Srbija
Radovan


Muški
Broj poruka : 357
Godina : 33
Location : Zrenjanin, Klek
Savez : K.Srbija
Koordinate : x 17 y-47
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeUto Okt 23, 2007 11:12 pm

Napadac opljacka i pijacu kada napadne! Tj. tu ponudu koju ostavis na pijaci, ako je iznad kapaciteta sklonista!
Jedino da se dogovorimo da nekome saljemo resurse, pa da ti taj isti vrati te resurse!
Nazad na vrh Ići dole
https://srbija.forummotion.com
Grim_rea
Gost




Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeNed Nov 04, 2007 12:10 am

Jos jedna taktika je kad te neko prvi put napadne promenis ime sela i tako stalno!
Koliko toliko pomaze!!!
Nazad na vrh Ići dole
tutamuta
Poznati lik / Familiar guy
Poznati lik / Familiar guy
tutamuta


Muški
Broj poruka : 53
Godina : 46
Location : Virtuelni Beograd
Savez : K. Cp6uja
Koordinate : -39/22
Points : 0
Datum upisa : 17.10.2007

Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeNed Nov 04, 2007 2:05 am

he he @Grim-reaper
da znas da mene cesto mrzi da ukucavam koordinate
i samo ukucam ime sela pa ako ne prihvati ja batalim
protiv lenjih kao ja pomaze
Nazad na vrh Ići dole
Radovan
K. Srbija
K. Srbija
Radovan


Muški
Broj poruka : 357
Godina : 33
Location : Zrenjanin, Klek
Savez : K.Srbija
Koordinate : x 17 y-47
Points : 0
Datum upisa : 09.10.2007

Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitimeNed Nov 04, 2007 3:30 am

Nemojte se previse oslanjati na to, jer neko napada po imenu ili cak po polozaju na mapi...
Nazad na vrh Ići dole
https://srbija.forummotion.com
Sponsored content





Odbrana na pocetku igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Odbrana na pocetku igre   Odbrana na pocetku igre Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Odbrana na pocetku igre
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Odbrana
» 27,52 odbrana
» koje igre igrate?
» koliko traje zaseda(odbrana)
» Napadi pocetnika

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kraljevina Srbija :: Kraljevina Srbija :: Odbrana / Defence-
Skoči na: